UPDATE 07.10.2014: Táto stránka je už neaktuálna. Našli sme vďaka nej nového kolegu Petra, ktorého aj touto cestou u nás vítam.

Modrý koník hľadá marketéra

Hľadáme “trochu iného marketéra” pre “trochu inú firmu”

Čo je to ten Modrý koník?

Modrý koník je najväčšia stránka pre mamičky a budúce mamičky na Slovensku a 3. najväčšia v Čechách. Modrykonik.sk má mesačne 6M návštev a Modrykonik.cz okolo 2M. Pôsobíme aj v Nemecku a Francúzsku.

Nenechaj sa týmto videom oklamať. Okrem zábavy tu aj pracujeme, len to sa do imidžového videa moc nehodí.

Naším poslaním je vytvoriť miesto, kde si všetky mamičky a budúce mamičky spolu pomáhajú.

Ak nie si mamička, tak pravdepodobne Modrý koník nepoznáš, ale popýtaj sa pár mamičiek v okolí, rady ti povedia, o čo ide (98,5% registrovaných používateľov sú ženy).

Modrý koník tím
Modrý koník tím

Tu sme (skoro všetci) pekne pokope.

Je nás 25 aj s kuchárom - áno, máme vlastného kuchára :-). Kancelárie máme v Ružinove (Bratislava) v jednom veľkom rodinnom dome.

Prečo hľadáme marketéra?

Lebo žiadneho nemáme a sme presvedčení, že šikovný marketér by nás vedel posunúť výrazne ďalej. Neveríme stratégii “Build it and they will come” - napriek tomu, že na Slovensku sme vyrástli presne týmto spô­so­bom.

Momentálne robíme marketing “na kolene” popri iných činnostiach. Nemáme žiadneho odborníka na marketing, ktorý marketingom žije, sústavne sleduje nové trendy, vzdeláva sa a má za sebou kopec úspechov aj neúspechov. Zatiaľ je u nás marketing kolektívne úsilie pár ľudí, ktorí si o tom niečo prečítali, prípadne odskúšali na iných projektoch.

Chceme naše marketingové aktivity posunúť na vyššiu úroveň, aby bola naša marketingová komunikácia jednotná. Aby boli všetky aktivity naplánované s rozumom, nadväzovali na seba, a v neposlednom rade, aby sa merali a vyhodnocovali. Toto sa u nás teraz deje len v obmedzenej miere, nemá to jedného pána a tým pádom často ani hlavu, ani pätu :-)

Čo chceme dosiahnuť

Na Slovensku sa nám podarilo vybudovať známu značku - Modrý koník je medzi našou cieľovou skupinou všeobecne známy. V Čechách je značka Modrý koník veľmi málo známa (cca 10% spontánna znalosť), napriek tomu, že je v top 3 podľa návštevnosti.

Preto je našou prioritou rozšíriť značku Modrý koník v Čechách, a to bude aj tvoja hlavná úloha.

Prečo si myslíme, že sa ti u nás bude páčiť

Pár našich názorov a filozofií

...dosť bolo o nás, teraz niečo o tebe...

Čo očakávame od ideálneho kandidáta

Vieme, že ideálny neexistuje, ale keby existoval, vedel by toto


Ako rástol slovenský koník.

Kúsok z našej knižnice. Vieš o dobrej knihe súvisiacej s tvojou prácou? Daj vedieť, objednáme.

Náhodný pekný funnel z Mixpanelu

Možno sú to všetko prehnané požiadavky...

My si myslíme, že schopný online marketér, ktorý pracuje v odvetví nejakú dobu, by mal mať viaceré z hore spomenutých skills. Nehľadáme človeka len na zaplnenie pozície. Chceme niekoho, kto naozaj vie, o čom hovorí, vie svoje schopnosti preukázať a bude reálnou posilou nášho tímu.

Upozornenie: Stalo sa nám, že kvalitní kandidáti po prečítaní našich požiadaviek nenapísali, lebo sú na seba veľmi kritickí. Kľudne nám napíš, aj keď nespĺňaš viaceré z hore spomenutých kritérií. Prinajhoršom ti odpíšeme, že nemá význam, aby sme sa stretávali.

Čo si myslíme, že sa ti u nás nemusí páčiť

Čo budú tvoje úlohy

  1. Zadefinovať celkový brand a komunikáciu Modrý koník.
  2. Výrazne posilniť znalosť značky Modrý koník v Čechách.
  3. Prichádzať s cost effective nápadmi, ako čo najrýchlejšie nabrať nových lojálnych používateľov - tieto nápady realizovať, merať a vyhodnocovať (to je v dnešnej dobe obľúbený buzzword: growth hacking).
  4. Zvyšovanie user retention - ľahko sa povie, ťažko sa realizuje.
  5. Tvoriť copywriting pre reklamy, tutoriály, onboarding - jednou zo základných zbraní marketéra je písané slovo, preto očakávame, že vieš so slovami narábať.

Na tieto veci nebudeš určite sám (na viacerých z nich budeš spolupracovať s ostatnými členmi tímu), ale ty budeš ten, kto ich bude mať na starosti a bude na tebe ich dotiahnuť do úspešného konca.

Money, Money, Money

Na túto pozíciu máme vyčlenených 3.500 EUR na faktúru alebo cca. 2.650 EUR hrubá mzda (pre nás sú OK oba spôsoby).

Držíme sa toho, že kvalitná práca má byť aj kvalitne zaplatená. Konkrétne ohodnotenie bude závisieť od tvojich schopností, znalostí a skúseností. Môže byť vyššie, ak z teba “spadneme zo stoličky” :-) alebo nižšie, ak ešte nemáš schopnosti, ktoré hľadáme (ale zároveň vidíme, že si schopný sa ich rýchlo naučiť).

Odkedy ťa potrebujeme?

Najlepšie by bolo, keby si vedel nastúpiť ihneď, ale ak to možné nie je, radi počkáme. Na kvalitných ľudí sa čakať oplatí.

Zaujala ťa táto ponuka?

Pošli nám toto

Toto nám neposielaj

Neposielaj klasické CV (nezaujíma nás, kedy si skončil strednú školu, tvoje TOEFL skóre, ani koľko máš najazdených kilometrov...)

Dokedy budeme čakať na tvoju odpoveď?

Tento inzerát sme uverejnili 23. júna 2014. Väčšinou zvykneme vyberať nových kolegov dosť dlho, keďže je pre nás dôležitejšie nájsť správneho človeka, ako nájsť niekoho rýchlo. Predpokladáme, že budeme hľadať niekoľko týždňov. Keď niekeho vyberieme, bude to spomenuté na tejto stránke v upozornení úplne hore (podobne ako v našich inzerátoch na programátora a grafika). Kým to tam nebude, stále hľadáme.

Ak nás tvoj e-mail zaujme, pozveme ťa na pohovor. Ak nie, dáme ti vedieť, že nás nezaujal.

Komu to pošli?

Napíš mi (Peter Vidovič je moje meno) na
hladame.marketera@modrykonik.com
v e-maile mi pokojne tykaj, aj tak si neskôr budeme tykať

Pekný deň!
Nice people from Modrykonik - former Asmira

P.S. 1: Hľadáme aj šikovných obchodníkov (inzerát ešte nemáme hotový) na predaj reklamy. Tak ak si obchodník, kľudne nám napíš niečo o sebe už teraz.

P.S. 2: Ak vieš o niekom, komu by sa tento inzerát mohol páčiť, nezabudni ho zdieľať. Dík moc.