UPDATE 21.1.2015: Táto stránka je už neaktuálna. Našli sme vďaka nej novú kolegyňu Majku, ktorú aj touto cestou u nás vítam. Momentálne teda programátorov nehľadáme :-)

Modrý koník hľadá
programátorku

Hej, tentokrát pre zmenu hľadáme programátorku.

Čo je to ten Modrý koník?

Modrykonik.sk je najväčšia stránka pre mamičky a budúce mamičky na Slovensku a jedna z najväčších stránok na Slovensku celkovo*. Ak ešte nemáš deti, alebo v blízkej dobe ich neplánuješ mať, tak Modrý koník asi nepoznáš, ale popýtaj sa pár mamičiek alebo tehotných kamarátok, rady ti povedia, o čo ide.

Nenechaj sa týmto videom oklamať. Okrem zábavy tu aj pracujeme, len to sa do imidžového videa fakt nehodí...

Okrem Slovenska je Modrý koník populárny aj v Českej republike. V Nemecku a Francúzsku práve zaznamenávame prvé úspechy s našou novou mobilnou aplikáciou. Veríme, že aj tam Modrý koník prerazí. Zatiaľ to vyzerá veľmi sľubne.

* 600 000 unique users mesačne (98% z active users sú ženy), 6.9M visits mesačne

Modrý koník tím

Vo firme nás je 31 aj s kuchárom - áno, máme vlastného kuchára :-) V dev tíme, ktorého budeš súčasťou, nás je teraz 9. Kancelárie máme v Ružinove (Bratislava) v jednom veľkom rodinnom dome. Niečo si o nás môžeš prečítať aj v tomto článku z januára 2014.

Nabehni myšou na člena dev tímu a niečo sa o ňom dozvieš.

Pár našich názorov a filozofií

Nech vieš, do čoho ideš

Všetko sa dá naučiť

Preto kupujeme a čítame veľa kníh na rôzne témy - od programovania cez dizajn až po marketing a podnikanie. Máme predplatené viaceré online výukové stránky a kurzy. Niektorí z nás ani nemajú telku :-), na pozeranie a čítanie je toho toľko, že by sa k nej nedostali.

Programátor má mať "best tools available"

Preto fungujeme na 30" monitoroch a MacBook Pro. Celá firma sme na Apple, aby sme si nekomplikovali život udržiavaním viacerých systémov. Ak budeš máš pocit, že ti HW nestíha, daj vedieť, upgradneme. Počítače sú náš hlavný pracovný nástroj, šetriť sa na nich neoplatí.

We have strong opinions, that are weakly held

Nedržíme sa technológií a rozhodnutí len preto, že sme sa tak raz rozhodli. Ak sme presvedčení, že existuje lepšie riešenie, radi staré opustíme. (Napr. Preprogramujeme bazár z AngularJS na React. Z Mercurialu prejdeme na Git. FreeBSD nahradíme Linuxom … a jedného dňa, keď bude treba, to možno všetko vrátime späť)

Aké technológie používame

Aké znalosti u nás môžeš uplatniť, alebo čo sa môžeš u nás naučiť

Samozrejme HTML, CSS, JS... ale okrem toho:

Čo robíme, keď zrovna nerobíme

Väčšinou robíme, ale keď nerobíme tak:

...dosť bolo o nás, teraz niečo o tebe...

Čo od teba očakávame?

Must have

Toto je minimum, ktoré vyžadujeme na túto pozíciu

Kúsok z našej knižnice. Vieš o dobrej knihe súvisiacej s tvojou prácou? Daj vedieť, objednáme.

Nice to have

Ak niečo z toho vieš/spĺňaš, tak je to plus, ak nie, kľudne sa toto môžeš naučiť “za pochodu” u nás.

Čo je tiež výhodou

Prečo hľadáme práve programátorku

Modrý koník je stránka o materstve. Absolútnu väčšinu našich používateľov tvoria ženy (je to cca. 98%). V dev tíme žiaľ nemáme zatiaľ ani jednu ženu. Myslíme si však, že ženský pohľad na Modrého koníka by sa nám určite zišiel. Preto by sme chceli rozšíriť dev tím práve o programátorku.

Money, Money, Money

Na túto pozíciu počítame s hrubou mzdou 1400 - 2100 EUR. Bude to samozrejme závisieť od tvojich schopností a skúseností. Vieme si predstaviť zobrať do tímu niekoho skúsenejšieho, aj niekoho bez väčších skúseností rovno zo školy.

Ok, táto ponuka ma zaujala. Čo teraz?

Pošli nám toto:

Dokedy budeme čakať na tvoju odpoveď?

Tento inzerát sme uverejnili 13. januára 2015. Väčšinou zvykneme vyberať nových kolegov dosť dlho, keďže je pre nás dôležitejšie nájsť správnych ľudí, ako nájsť niekoho rýchlo (naposledy sme hľadali 2 mesiace). Keď niekoho vyberieme, bude to spomenuté na tejto stránke v upozornení úplne hore. Kým to tam nebude, stále hľadáme.

Čo sa bude diať ďalej?

Ak nás tvoj e-mail zaujme, pozveme ťa na pohovor. Ak nie, dáme ti vedieť, že nás nezaujal.

Pohovor bude trvať cca 1-2 hodiny. Dáme ti okrem iného vypočítať pár matematických príkladov (žiadne hlavolamy, základná matika) a naprogramovať pár krátkych programátorských úloh.

Ak uspeješ na prvom pohovore, zavoláme ťa na druhý pohovor, kde sa stretneš s ostatnými členmi tímu. Tento môže trvať aj pol dňa. Chceme, aby si mala možnosť spoznať všetkých členov tímu a aj oni teba.

Komu to pošli?

Napíš mi (Michal Čerešňa je moje meno) na
hladame.programatorku@modrykonik.com
v e-maile mi pokojne tykaj, aj tak si neskôr budeme tykať

Pekný deň!
Budúci kolegovia z Modrykonik.sk

P.S.: Ak tento inzerát nie je pre teba, ale poznáš vhodnú kandidátku, daj jej prosím o tejto ponuke vedieť. Ak ju prijmeme, odmena 500 EUR za tvoj dobrý skutok ťa neminie. Nebudeme to komplikovať, úplne stačí, keď na pohovore spomenie tvoje meno.

P.S.2: Aj keď týmto inzerátom hľadáme primárne programátorku, ak si programátor a rád by si sa k nám pridal, tiež nám napíš. Šikovných ľudí sa do každého dev teamu veľa zmestí.