UPDATE : Táto stránka je už neaktuálna.

Modrý koník hľadá programátorov

Čo je to Modrý koník?

Modrykonik.sk je najväčšia stránka pre mamičky, budúce mamičky a ženy všeobecne na Slovensku. Mesačne ju navštevuje viac ako polmilióna žien. Vo veku 20-39 rokov k nám chodí každá druhá žena na Slovensku. Prevádzkujeme aj českú verziu, tú nájdeš na Modrykonik.cz.

Prečo hľadáme programátorov?

Hľadáme ťa, aby si spolu s nami výrazne posunul latku toho, čo je na Slovensku dobrý mobilný web.

Totiž, viac ako polovica užívateľov na Slovensku internetuje z mobilu, u nás na koníku je to dokonca 70%. Pritom priemerný čas načítania mobilnej stránky je podľa meraní cez Lighthouse pre väčšinu webov na Slovensku viac než 10 sekúnd. A my vieme, že to ide lepšie.

Preto budeš s nami pracovať najmä na vývoji našej mobilnej stránky. Tu je ukážka toho, čo ťa čaká.

Aké technológie používame

Aké znalosti u nás môžeš uplatniť, alebo čo sa môžeš u nás naučiť.

Samozrejme HTML, CSS, JS... ale okrem toho:

Modrý koník tím

Vo firme je nás 27 aj s dvomi kuchármi - áno, máme vlastných kuchárov :-) Kancelárie máme v Bratislave (časť Ružinov) v jednom veľkom rodinnom dome.


Akí sme?

Zopár našich presvedčení a filozofií. Nech vieš, do čoho ideš.

Zmena je život

Nič nie je definitívne, všetko sa časom mení. Aj naša stránka, náš tím, aj technológie. Snažíme sa čo najviac pozorovať, vzdelávať a keď cítime, že by sa niečo dalo robiť lepšie, zmeníme to. Preto buď pripravený na zmeny, o ktorých zatiaľ nevieme ani my :-)

Chyby, učenie, experimenty, data

Kto nič nerobí, nič nepokazí. Každý z času na čas urobíme nejakú chybu alebo sa nám niečo nepodarí. Dôležité je, že si vieme chybu priznať a nabudúce to skúsiť urobiť lepšie.

Kupujeme a čítame veľa kníh na rôzne témy - od programovania cez dizajn až po marketing, psychológiu a podnikanie. Máme predplatené viaceré online výukové stránky a kurzy. Niektorí z nás preto ani nemajú telku :-), na pozeranie a čítanie je toho toľko, že by sa k nej nedostali.

Stále experimentujeme, meriame, skúšame nové veci, uvažujeme, ako čo vylepšiť a popritom zaznamenáme kopec neúspechov. To isté čaká aj teba. Tešíš sa? (Tip: správna odpoveď je “jasné, že hej, neviem sa dočkať”).

Programátor má mať "best tools available"

Fungujeme na 30" monitoroch, MacBookoch Pro a používame kvalitné noise canceling sluchátka. Celá firma sme na Apple, aby sme si nekomplikovali život udržiavaním viacerých systémov. Ak budeš máš pocit, že ti HW nestíha, daj vedieť, upgradneme. Počítače sú náš hlavný pracovný nástroj, šetriť sa na nich neoplatí.

Baví nás to, čo robíme

Možno to znie divne, ale do práce sa vyslovene tešíme - aspoň teda väčšinou :-). Robíme radi to, čo robíme, a vidíme v tom zmysel. Spoločne budujeme niečo, čo sa za ostatné roky stalo už pevnou súčasťou životov mnohých žien. Preto aj k sebe hľadáme niekoho, kto nepovažuje prácu za nutné zlo, ale niečo, čo ho napĺňa a rozvíja.

Pár "pracovných" fotografií

Takto to u nás (občas) vyzerá.

Dosť bolo o nás, teraz niečo o tebe.

Čo od teba očakávame?

Must have

Toto je minimum, ktoré vyžadujeme na túto pozíciu

Kúsok z našej knižnice. Vieš o dobrej knihe súvisiacej s tvojou prácou? Daj vedieť, objednáme.

Nice to have

Ak niečo z toho vieš/spĺňaš, tak je to plus, ak nie, kľudne sa toto môžeš naučiť “za pochodu” u nás.

Čo je tiež výhodou

Čo za to?

Mzda, ktorú ti ponúkneme bude závisieť od tvojich schopností a skúseností. Vieme si predstaviť zobrať do tímu niekoho bez väčších skúseností rovno zo školy, ale aj niekoho skúseného a patrične ho ohodnotiť.

Čo urobiť, ak ťa ponuka zaujala?

Pošli nám email

Dokedy budeme čakať?

Tento inzerát sme uverejnili 2. októbra 2017. Väčšinou zvykneme vyberať nových kolegov dosť dlho, keďže je pre nás dôležitejšie nájsť správneho človeka, ako nájsť niekoho rýchlo.

Keď niekoho vyberieme, bude to oznámené na tejto stránke v upozornení hore. Ak to tam nebude, stále hľadáme.

Čo sa bude diať ďalej?

Ak nás tvoj email zaujme, pozveme ťa na pohovor. Ak nie, dáme ti vedieť, že nás nezaujal. Pohovor bude trvať cca 1-2 hodiny. Dáme ti okrem iného vypočítať pár matematických príkladov (žiadne hlavolamy, základná matika) a naprogramovať pár krátkych programátorských úloh.

Ak uspeješ na prvom kole pohovoru, dostaneš domácu úlohu. Ak ju vypracuješ správne, zavoláme ťa na druhý pohovor, kde sa stretneš s ostatnými členmi tímu. Chceme, aby si mal možnosť spoznať viac ľudí z koníka a oni teba.

Komu máš napísať?

Napíš mi (Michal Čerešňa je moje meno) na
hladame.programatora@modrykonik.com
v e-maile mi pokojne tykaj, aj tak si neskôr budeme tykať

Pekný deň!
Budúci kolegovia z Modrykonik.sk

PS: Ak tento inzerát nie je pre teba, ale poznáš vhodného kandidáta, daj mu, prosíme, o tejto ponuke vedieť. Ak vďaka tebe niekoho na pozíciu zoberieme, neminie ťa zaslúžená odmena (1000 EUR). Stačí ak nám potom povie, vďaka komu sa o pozícii dozvedel. Ďakujeme!

PS2: Ste partia 2-3 kamošov čo si sedia a chcete ďalej spolu robiť, len neviete na čom? Ak všetci prejdete pohovorom, zoberieme vás naraz všetkých spolu.