Modrý koník hľadá správcu fóra

a komunity na part-time úväzok

UŽ SME NAŠLI!
Update k inzerátu: Na pozíciu správcu fóra a komunity sme už budúceho kolegu našli. Tento inzerát už nie je aktuálny.


Čo je to Modrý koník?

Sme jedna z najväčších webových stránok pre ženy / mamy a budúce mamy na česko-slovenskom trhu. Navštívi nás viac ako 1,2 milióna žien (98 % návštevníkov sú ženy) z oboch krajín mesačne. Nájdeš nás na Modrykonik.sk a Modrykonik.cz. Na Slovensku sme jednotka a tou sa chceme stať aj v Česku. Každá druhá žena na Slovensku vo veku 20-39 rokov k nám chodí pravidelne.


Modrý koník tím

Vo firme je nás celkovo 20. Ľudia, ktorí manažujú komunitu, programátori, obchodníci, účtovníci. Väčšina z nás pracuje každý deň z domu (a.k.a. home office). Niektorí sem tam prídu do kancelárie. Korona nás naučila, že firma ako naša vie parádne fungovať “remote”. Takže home office je náš štandard.

Cez toto koronové obdobie veru inú tímovú fotku nemáme 😁

Posielame video pozdrav z nášho video meetingu 👋😉


Čo obnáša práca správcu fóra?

Náplňou tvojej práce bude:

 • spravovať našu sociálnu sieť
 • komunikovať s používateľkami a pomáhať im pri používaní stránky
 • udržiavať na stránke priateľskú atmosféru
Inak povedané, tvojou úlohou bude najmä snaha o to, aby sa používateľky na stránke cítili bezpečne a príjemne, aby sa vzájomne rešpektovali a pomáhali si.


Akí sme?

Vyberáme si medzi seba len takých ľudí, ktorí sa správajú tak ako my. Tým pádom máme rovnaký názor na to, čo je správne a čo nie. Ak ku nám príde človek, ktorý nezdieľa rovnaké hodnoty, tak sa s ním skôr či neskôr rozlúčime. Nech je to pokojne aj najväčší expert v obore. Môžeš teda očakávať, že v Koníku sa budeš stretávať s kolegami, pre ktorých sú nižšie uvedené veci dôležité. Od teba budeme očakávať to isté.

Vzájomná úcta je pre nás dôležitá

Vážime si jeden druhého. Bez ohľadu na pozíciu vo firme sme si ako ľudia rovní. Nenávisť, neprajníctvo, politikárčenie či ohováranie u nás nemá miesto. Každý z nás je vždy ochotný pomôcť kolegovi, no pomoc druhých nezneužívame.

Zmena je očakávaná a akceptovaná

Zmena má v Koníku vybudovanú tradíciu. Síce sa nijako obzvlášť v zmenách nevyžívame, chápeme ich nutnosť. Je nám jasné, že sa nedá zlepšovať bez radikálnych a častých zmien. Často experimentujeme.

Vieme si priznať chyby

Sme si vedomí, že nič nepokazí iba ten, kto nič nerobí. Je nám jasné, že každý robí chyby. Nemáme teda problém si ich priznať. To však neznamená, že tolerujeme nedbalosť. Toho, kto chybu spravil, nekritizujeme, ale pomôžeme mu ju rýchlo napraviť a spoločne sa poučíme, aby sme sa takým veciam v budúcnosti vyvarovali.

Baví nás to

To, čo robíme, nás baví a chceme to robiť. Keď to tak občas nie je, snažíme sa to zmeniť. Jasné, že nie všetky činnosti, ktoré sú súčasťou našej práce, máme vyslovene v obľube. V sumáre však máme svoju prácu radi a napĺňa nás. Bez toho by to jednoducho nešlo.


Čo od teba očakávame?

 • Chuť pracovať a učiť sa. Nie je potrebné mať skúsenosti so spravovaním sociálnych sietí. Dôležitejší je záujem učiť sa a chuť skúšať nové veci.
 • Pozitívny vzťah k písaniu. Práca správcu fóra je zložená z myšlienok a písmen. Preto je potrebné mať pozitívny vzťah k písaniu. Skúsenosti s písaním a prehľad v médiách sú len výhodou.
 • Trpezlivosť. Nikam sa neponáhľame a od všetkého sa snažíme mať odstup. Trpezlivosť je teda potrebnou výbavou.
 • Kritické myslenie. Je veľmi užitočné, ak nad vecami uvažuješ. Nebude nám vadiť, keď s niekým nebudeš súhlasiť. Radi si ťa vypočujeme a zamyslíme sa, čo môžeme robiť lepšie.
 • Umenie pracovať s ľuďmi. Snažíť sa ich pochopiť a zaujímať sa, prečo konajú tak, ako konajú.


Čo ponúkame

 • Ponúkame ti part-time spoluprácu na cca 2 až 4 hodiny denne.
 • Tvoja odmena bude na začiatku 6 Eur za hodinu ako freelancer alebo na autorskú zmluvu alebo 4,44 hrubá mzda na dohodu. Ak nás presvedčíš o tom, že si naozaj dobrý/á, vieme túto sumu samozrejme upraviť.
 • Pozícia je vhodná aj pre absolventa alebo popri materskej.
 • Kedy? Potrebovali by sme ťa už teraz. Najlepšie hneď 😁


Čo urobiť, ak ťa ponuka zaujala?

 • Pošli nám motivačný list. Napíš nám, čo ťa v živote baví, čo si robil(a) doteraz a aké máš voľnočasové aktivity. Zaujíma nás predovšetkým to, čo robíš každý deň, po čom túžiš, čo sa ti páči a aký(á) si. Neposielaj nám len životopis bez motivačného listu, inak na tvoj záujem nebudeme reagovať.
 • Dokedy budeme čakať? Tento inzerát sme uverejnili 15.03.2022. Keď niekoho vyberieme, bude to oznámené na tejto stránke v upozornení hore. Ak to tam nebude, stále hľadáme.
 • Čo sa bude diať ďalej? Pokiaľ nás tvoj email zaujme, pozveme ťa na pohovor. Pokiaľ nie, dáme ti vedieť, že nás nezaujal. Pohovor bude trvať cca 1-2 hodiny. Budeme sa rozprávať o tom, čo si napísal(a) v e-maile a tiež o tom, čo bude zaujímať teba.
 • Kam mám napísať? Napiš na forum@modrykonik.com
  a v e-maile mi pokojne tykaj (Vlaďka je moje meno), aj tak si neskôr budeme tykať 😉

Pekný deň!
Budúci kolegovia z Modrykonik.sk

P.S.: Ak tento inzerát nie je pre teba, ale poznáš vhodného kandidáta, daj mu, prosím, o tejto ponuke vedieť. Ak vďaka tebe niekoho na pozíciu zoberieme, neminie ťa zaslúžená odmena (150 EUR). Stačí, ak nám potom povie, vďaka komu sa o pozícii dozvedel. Ďakujeme!