Modrý koník hľadá správcu reklamných systémov

s nularočnými skúsenosťami

Čo je to Modrý koník?

Sme jedna z najväčších webových stránok pre ženy / mamy a budúce mamy na česko-slovenskom trhu. Navštívi nás viac ako 1,2 milióna žien (98 % návštevníkov sú ženy) z oboch krajín mesačne. Nájdeš nás na Modrykonik.cz a Modrykonik.sk. Na Slovensku sme jednotka a tou sa chceme stať aj v Česku. Každá druhá žena na Slovensku vo veku 20-39 rokov k nám pravidelne chodí.

Naše tržby pochádzajú najmä z reklamy od väčších alebo menších značiek. Modrý koník existuje od roku 2006, no už viac ako 10 rokov pomáha veľkým i malým značkám uspieť na internete. Medzi našich klientov patria klienti ako dm drogerie markt, Samsung, LG, Pampers, Dove, LEGO, Unilever, ale aj kopec menších lokálnych značiek.

Čo má na starosti správca reklamných systémov?

UPOZORNENIE! Pozícia je vhodná aj pre absolventa bez akejkoľvek praxe. Ak niektorým veciam (alebo všetkým) nebudeš vôbec rozumieť, netráp sa tým. Naučíme ťa to. Vydrž teda a prečítaj si aj tak celý inzerát. Nemusíme nájsť rovno niekoho, kto to všetko ovláda, aj keď je to výhodou. Hľadáme predovšetkým niekoho, kto má schopnosť a fakt že veľkú chuť učiť sa nové veci.

Takže, ako sám názov pozície napovedá, má na starosti všetky reklamné systémy, ktoré v Modrom koníku používame. Nasadzuje, spúšťa a sleduje reklamné kampane na Modrých koníkoch a aj na ostatných platformách ako Facebook, Instagram, Google či Youtube. Nasadzuje reklamu, dbá o to, aby odbehla podľa plánu a tiež sa stará o pravidelné odosielanie newsletterov.

Ako teda vyzerá v praxi typický deň správcu reklamných systémov?

Modrý koník tím

Vo firme je nás celkovo 18. Ľudia, ktorí manažujú komunitu, programátori, obchodníci, účtovníci. Niektorí z nás chodia do kancelárie každý deň. Niektorí sú stále na home office. Korona nás naučila, že firma ako naša vie parádne fungovať “remote”. Takže home office je náš štandard.

Ak si však typ, ktorý pracuje radšej z kancelárie, môžeš kedykoľvek prísť do firmy. Kancelárie máme v peknom, modernom a útulnom domčeku s dobrým parkovaním v Podunajských Biskupiciach v Bratislave. Nejakého kolegu tam stretneš každý deň.

Nuž veru, za toto koronové obdobie inú kompletnú teamovú fotku nemáme 😁. Len takúto z našich Zoom meetingov

Akí sme?

Vyberáme si medzi seba len takých ľudí, ktorí sa správajú tak ako my. Tým pádom máme rovnaký názor na to, čo je správne a čo nie. Čo je ešte OK a čo už nie je. Čo je slušné a čo už neslušné. Ak k nám príde človek, ktorý nezdieľa rovnaké hodnoty, tak sa s ním skôr či neskôr rozlúčime. Nech je to pokojne aj najväčší expert v odbore.

Môžeš teda očakávať, že v Koníku sa budeš stretávať s kolegami, pre ktorých sú nižšie uvedené veci rovnako dôležité. Od teba budeme očakávať to isté.

Vzájomná úcta je pre nás dôležitá

Vážime si jeden druhého. Bez ohľadu na pozíciu vo firme sme si ako ľudia rovní. Nenávisť, neprajníctvo, politikárčenie či ohováranie u nás nemá miesto. Každý z nás je vždy ochotný pomôcť kolegovi, no pomoc druhých nezneužívame. Hráme fér, ale po hlave si skákať nenecháme.

Zmena je očakávana a akceptovaná

Zmena má v Koníku vybudovanú tradíciu. Síce sa nijako obzvlášť v zmenách nevyžívame, avšak chápeme ich nutnosť. Je nám jasné, že sa nedá zlepšovať bez radikálnych a častých zmien. Často experimentujeme. Ak niečo nejako robíme hoci aj 7 rokov, neznamená to, že to nemôžeme hneď zajtra zmeniť (ak to dáva zmysel). Je nám jasné, že je stále veľa nových možností, ktoré môžeme vyskúšať. A veľa z nich aj skúšame.

Vieme si priznať chyby

Sme si vedomí, že nič nepokazí iba ten, kto nič nerobí. Je nám jasné, že každý robí chyby. Patria k životu. Nemáme teda problém priznať si vlastné chyby. To však neznamená, že tolerujeme nedbalosť. Priznanie chyby nevnímame ako prejav slabosti, ale ako niečo, vďaka čomu sa učíme a posúvame ďalej. Toho, kto chybu spravil, nekritizujeme, ale pomôžeme mu ju rýchlo napraviť a spoločne sa poučíme, aby sme sa takých vecí v budúcnosti vyvarovali.

Sme nadšení pre to, čo robíme

To, čo robíme, nás baví a chceme to robiť. Keď to tak občas nie je, snažíme sa to zmeniť. Jasné, že nie všetky činnosti, ktoré sú súčasťou našej práce, máme vyslovene v obľube. V sumáre však máme svoju prácu radi a napĺňa nás. Bez toho by to jednoducho nešlo. Nevieme si predstaviť chodiť do práce, ktorá nás nebaví a do ktorej sa musíme väčšinu času nútiť. Takí sme.

Pár "pracovných" fotografií

Takto to u nás (občas) vyzerá.

Prečo by si u nás chcel pracovať alebo aj nemal chcieť?

Pri príprave inzerátu som poprosil kolegov, či by mi nepomohli s touto časťou. Či by ti nenapísali odkaz, prečo by si k nám mal alebo nemal prísť. Jednoducho či okrem výplaty existuje ešte aj iný dôvod prečo to doteraz v Koníku vydržali.

Toto ti odkazujú tvoji budúci kolegovia:

Je tu dobre zvládnutý remote = možnosť robiť odkiaľkoľvek, asynchrónna komunikácia, málo meetingov a dostaneš HW na zariadenie domáceho pracovného miesta.

Je tu možnosť učiť sa a rásť. Najmä ako funguje internetový marketing, programatická reklama, celkovo reklama a pod.

Sme malá, ale zabehnutá firma. Bezkonkurenčná jednotka v segmente na slovenskom trhu.

Je tu malý priestor na kariérny rast. Nevhodné pre korpotypy.

Za mňa úplná TOPka je firemná kultúra. Je to tu kamarátske a uvoľnené. Je tu fér komunikácia.

Super je, že sa ľuďom (aj keď niekedy kostrbato) oznamujú veci týkajúce sa firmy dopredu. Úplne super je, že sa to s ľuďmi konzultuje a majú priestor vyjadriť svoj názor. Či to vedenie zoberie do úvahy, je druhá vec :-) (je jasné, že sa vedenie nemôže prispôsobiť všetkému). Ale už len to, že sme nejakou súčasťou procesu pri tvorbe noviniek alebo nejakej inej zmene, je super. Človek má minimálne pocit, že bol vypočutý a mal šancu byť súčasťou tvorby.

Čo sa týka práce, nemám pocit, že by na mňa niekto na silu tlačil, nemusím robiť nad rámec pracovného času. Znie to ako samozrejmosť, ale čo poznám ľudí, tak bežne dobiehajú robotu po večeroch a cez víkend.

To, že teraz full time robíme z domu, je tiež dosť dobrá vec. Znamená to totálne flexibilný pracovný čas. Viem si niekedy cez deň niečo spraviť a potom dorobiť, čo musím.

Prečo neprísť? Nemáme tu skoro žiadne firemné benefity.

Super kolegovia... no, but really!

Máme bezproblémový remote work. Systémy, ktoré používame, fungujú bez výnimky aj z domu. Napr. v korporátnom prostredí je to často len sen.

Aj keď fungujeme remote, tak sa vídame denne online. Rozprávame sa a spoznávame sa počas neformálnych krátkych online standupov.

Je tu flexibilný pracovný čas, čo ešte stále nie je samozrejmosť všade.

Oblasť, ktorú budeš zastrešovať, ovláda viacero kolegov, ktorí ti budú vedieť poradiť a pomôcť. Know-how nikam neodchádza.

Skvělá parta lidí, kteří se vzájemně respektují a nehrají si na nadřízené a podřízené.

S majiteli firmy si můžeš vždycky na rovinu promluvit o čemkoliv a můžeš od nich čekat férovost a upřímnost. Zároveň nezkazí žádnou legraci.

Každý ve firmě je brán rovnocenně a může vyjádřit svůj názor.

Když odvádíš svou práci, můžeš si svůj pracovní čas naplánovat podle sebe a kromě pravidelných meetingů je pracovní doba flexibilní.

Přečti si především naše základní firemní hodnoty. Jsme dobrý team, umíme si přiznat chybu, hledáme nejlepší cesty a baví nás to.

Pěstuje se tu samostatná práce (která však vyžaduje zodpovědnost) a současně spolupráce (která vyžaduje vstřícnost a férovost).

Máš 100% důvěru šéfa, že děláš to nejlepší, co dovedeš. Když se něco nedaří, podebatujme o tom a hledejme řešení. Máš dobrý nápad nebo by šlo něco dělat líp? Sdílej a zamyslíme se nad ním.

Nehlas se, pokud jsi konfliktní typ, nemáš sebereflexi a prosazuješ se na úkor ostatních. To by se ti u nás nejspíš nelíbilo.

Za mňa je obrovské plus flexibilita. Potrebujem ísť k zubárovi na hodinku dve? Idem. A dorobím si prácu večer.

Šéfa sa nemusíš báť, nehryzie 😉 a nie je to žiadny diktátor, načúva ti, nemusíš sa mu báť povedať čokoľvek, čo je aj základ fungovania medziľudských vzťahov. Komunikácia je tu super.

Za chyby nerobíme "scény". Každému sa môže stať, že sa pomýli. Nemusíš sa báť priznať sa. Vyriešime to spolu ako team.

Dosť bolo o nás, teraz niečo o tebe.

Čo od teba očakávame?

Čo za to?

Na túto pozíciu počítame s hrubou mzdou od 1,000 EUR mesačne. Avšak pokojne aj viac, ak si už zorientovaný v odbore. Bude to všetko závisieť od tvojich schopností. Ak sa veci naučíš a profesionálne sa posunieš, posunie sa aj tvoja mzda.

Čo urobiť, ak ťa ponuka zaujala?

Pekný deň!
Budúci kolegovia z Modrykonik.sk

PS: Ak tento inzerát nie je pre teba, ale poznáš vhodného kandidáta, daj mu, prosím, o tejto ponuke vedieť. Ak vďaka tebe niekoho na pozíciu zoberieme, neminie ťa zaslúžená odmena (500 EUR). Stačí, ak nám potom povie, vďaka komu sa o pozícii dozvedel. Ďakujeme!